Łukasz Jędrzejczyk

dr Łukasz Jędrzejczyk

CEO i właściciel
EvoBot 2
Łomża
Poinformuj o wystąpieniu:

Posiada tytuł doktora nauk, który obronił na wydziale Matematyki i Informatyki na uniwersytecie The Open University w Anglii w 2011 roku.

Dr Łukasz Jędrzejczyk posiada 18 lat doświadczenia w branży IT.

Zaczynał jako programista aplikacji internetowych, ale szybko odkrył talenty przywódcze i od ponad 10 lat głównie skupia się na aspektach organizacyjnych i zarządzaniu ludźmi. Doświadczenie zawodowe zdobywał w projektach głównie dla branży hotelarskiej, finansowej, windykacyjnej, energetycznej oraz ubezpieczeniowej. Pracował dla małych startupów, agencji marketingowych oraz dużych korporacji (np. TUZ Ubezpieczenia, Uniqa, Capital Service S.A, współpracował z MetLife, AXA czy Bankier.pl). Potrafi pracować z ludźmi, dobrze czuje się w środowiskach wielokulturowych, w tym wielojęzykowych. Biegle
posługuje się językiem angielskim oraz porozumiewa się w języku niemieckim oraz rosyjskim. Rozpoczął też naukę języka hiszpańskiego. Fascynuje się technologią i nowatorskimi sposobami jej wykorzystania w biznesie i życiu codziennym. Uważny obserwator świata i otoczenia.
Uwielbia pracę z ludźmi a dobro klienta i użytkownika końcowego traktuje jako najwyższy priorytet. Poza zainteresowaniami technicznymi (programowanie, sztuczna inteligencja) interesuje się psychologią, naukami społecznymi, interfejsami użytkownika, usability oraz problemem prywatności w Internecie. Zafascynowany literaturą z zakresu psychologii biznesu oraz socjologii, inspiruje go lektura biografii ludzi biznesu. W 2008 roku postanowił porzucić pracę zawodową i rozpoczął działalność akademicką w Anglii. Rozpoczął doktorat w ramach projektu PRiMMA (Privacy Rights Management for Mobile Applications), wspólnego projektu prowadzonego przez Imperial College London, The Open University i University of Bath. Rozpoczęcie doktoratu pozwoliło mu w pełni zaangażować się w rozwijanie swoich multidyscplinarnych zainteresowań. Jego celem stało się dołożenie cegiełki do rozwiązania problemu prywatności w Internecie, głównie w aplikacjach mobilnych.

Łukasz jest autorem i współautorem kilkunastu publikacji naukowych na temat problemu prywatności i narzędzi zarządzania prywatnością w aplikacjach mobilnych. Jego publikacje były prezentowane na największych konferencjach skupiających naukowców o podobnych zainteresowaniach, na Świecie. Swoje prace przedstawiał kilkukrotnie w Stanach Zjednoczonych (w tym również w siedzibie głównej Microsoft w Seattle), Niemczech, Danii, Portugalii oraz Anglii (w tym na uniwersytetach Imperial College London oraz Cambridge University). Poza publikacjami naukowymi, praca Łukasza została zauważona przez dziennikarzy piszących dla masowej społeczności. Praca Łukasza została wymieniona przez Tech Crunch, magazyn The New Scientist czy BBC Radio w Anglii. Praca naukowa Łukasza została zwieńczona obroną pracy doktorskiej pt. "Supporting Location Privacy Management through Feedback and Control", jej recenzentem był prof. Marc Langeinrich - światowej sławy ekspert w dziedzinie prywatności i Ubiquitous Computing, którego prace zostały zacytowane w prawie 100000 pracach naukowych oraz książkach. Po zakończeniu doktoratu (2011 rok), dr Łukasz Jędrzejczyk wrócił do Polski, gdzie rozpoczął pracę jako szef IT jednej z największych niebankowych spółek finansowych w Polsce, Capital Service. W ramach nowej roli był odpowiedzialny za technologię następnie procesy oraz produkty. Przez ostatnie dwa i pół roku piastował stanowisko członka zarządu spółki współuczestnicząc strategię rozwoju spółki i będąc odpowiedzialnym za jej realizację. W maju 2019 Łukasz założył spółkę informatyczną (evoqai.com) świadczącą usługi z zakresu nowych technologii, produkcji dedykowanego oprogramowania, produkcji modeli opartych na algorytmach sztucznej inteligencji oraz dostarczającej narzędzie obiegu dokumentów i robotyzacji procesów biznesowych. Aktualnie skupiony jest głównie na rozwoju działu sztucznej inteligencji. Jego misją i celem jest zbudowanie globalnego systemu call center opartego o inteligentne roboty realizującego swoje usługi w modelu SaaS.